AAK: Qytetari u godit pas shpine, Qeveria të japë dorëheqje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka shprehur zhgënjimin për mosvotimin e Projektligjit që mundëson tërheqjen e mjeteve nga Trusti…

Përplasje midis opozitës, Musliu: Kosova është shtet e jo OJQ

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës Ganimete Musliu, i ka reaguar kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinajt,…

Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës – ëndërr apo realitet?

Një shpresë në fund të tunelit për rrugën euroatlantike të Kosovës, është shfaqur pas përjashtimit të Rusisë nga Këshilli i…

“Nuk shkojmë në Kuvend pa u themeluar Komision Hetimor për energji”

Kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për atë se çfarë ka ndodhur në Kuvendin e…

S’kalon Komisioni Hetimor Parlamentar për Energjinë, “revoltohet” opozita

Mocioni për formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar për çështjen e Energjisë elektrike, nuk ka arritur të kaloj në Kuvendin e…

AAK-ja kërkon që ligji i Sigurimeve Shëndetësore të miratohet dhe tërheqja e Trustit të kalojë në Kuvend

Besnik Tahiri, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se në tryezën e sotme me sindikatat e sektorit publik…

Harandinaj: Faturat e fryera të energjisë të hetohen nga Prokuroria

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje Prokurorisë së Shtetit që ta hetojë, sipas tij, fryrjen e faturave…

Këto janë masat që Haradinaj ia propozon Qeverisë për rishikim të buxhetit të Kosovës për këtë vit

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një konference për media kërkon rishikim urgjent të buxhetit të…

“Ku është Ligji i Pagave?” – Konjufca: Besnik ku je inspiru për këto aksione

Shefi i Grupit Parlamentar i AAK-së, Besnik Tahiri me të nisur seanca në karrigen e Albin Kurtit dhe ministrit të…

AAK-ja kundër Projektligjit të Kodit Civil për bashkëjetesën e personave të gjinisë së njëjt

Kuvendi i Kosovës po vazhdon punimet ku po debatohet rreth Projektligjit për Kodin Civil. Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj është…