Haradinaj me akuza ndaj Kurtit për tenderë, politizim të bordeve dhe punësim të familjarëve

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kritikuar ashpër kryeministrit Albin Kurti, duke e akuzuar atë dhe qeverinë e tij për…

Përplasjet e akuzat në komision, Ganimete Musliu sot dorëzon padinë ndaj ministrit Peci

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, sot do të dorëzojë padinë për ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit…

Juventusit i ngriten akuza për mashtrim financiar dhe i bastisen zyret nga Guardia Di Finanza

Tashmë është zyrtare. Juventusi është nën hetim me akuzën e mashtrimit financiar, pasi edhe Guardia Di Finanza ka zbarkuar në…

Avokati Koci akuza qytetarëve: Po mashtrojnë se lëndohen nga aksidentet, për të kërkuar dëmshpërblim nga kompanitë e sigurimeve

Të shumta janë aksidentet e trafikut që ndodhin në gjithë vendin. Kësisoj shpesh herë nga këto aksidente raportohet edhe për…

Paraburgim për zyrtarin e LDK-së

Tre të dyshuarit janë Albian Nika, Erstina Nika dhe Bedri Nika. Ndaj këtij të fundit Gjykata në Prishtinë ka caktuar…