Haxhiu: Kurti na ka njoftuar për propozimin për Asociacionin, s’do të ketë autonomi

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se në mbledhjen e fundit të Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, kryeministri Albin Kurti i…

Ky është i dyshuari që e kërcënoi ministren Haxhiu, përfundon në ndalim policor

Pak më parë u raportua për një rast të kanosjes ndaj ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për çka Prokuroria Themelore…

Kërcënohet ministrja Albulena Haxhiu, arrestohet personi i dyshuar

Zyrtarët shtetërorë, duke përfshirë edhe pozita të larta shpeshherë kanë qenë cak i kërcënimeve nga persona e grupe të ndryshme…

Haxhiu: Radoiçiqi do të jetë në listën e Interpolit – Serbia s’ka juridiksion që ta hetojë agresionin në Banjskë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka paralajmëruar se terroristi Milan Radoiçiq, do të jetë në listën e të kërkuarve të…

Gjetja e mbetjeve mortore në Bishtazhin, deklarohet ministrja Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka bërë të ditur se ekipet e Institutit të Mjekësisë Ligjore dhe EULEX-i, në bashkëpunim…

Haxhiu: Deklaratat e Qeverisë për vendimet e gjykatave, nuk paraqesin ndërhyrje në sistemin e drejtësisë

Albulena Haxhiu, ministre e Drejtësisë, në konferencën e publikimit të raportit me titull “(Mos) Zbatimi Aurela i Strategjisë së Sundimit të…

Kurti dhe Haxhiu vizitojnë Organizatën për Fëmijët pa Kujdes Prindëror, zotohen për mirëqenie të fëmijëve

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, së bashku me kryeministrin Albin Kurti, kanë vizituar Organizatën për Fëmijët pa Kujdes Prindëror –…

Deputetja e PDK’së e paditi për shpifje, reagon Albulena Haxhiu: Do ta bëjmë publik raportin financiar

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pasi deputetja e PDK’së, Blerta Deliu-Kodra, e paditi për shpifje lidhur me deklaratën…

Deputeti i VV-së demanton Haxhiun për votimin e Kodit Civil, nuk ndërron qëndrim

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, gjatë ditës së sotme tha se Kodi Civil pritet të hidhet në votim në Kuvend…

Haxhiu për dhunën në familje: Gjykatat ta trajtojnë me seriozitet çështjen e ndëshkueshmërisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se dy institucione nuk po bashkëpunojnë për strategjinë kundër dhunës në familje. Ajo…