Haxhiu: Komisioni i Venecias nuk e përkrahë rritjen e përkohshme të numrit të anëtarëve të KPK-së

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në një konferencë për media tha se Komisioni i Venecias nuk e përkrahë rritjen e…

Haxhiu sot mban konferencë për media

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, sot do të mbajë konferencë për media. Konferenca nis në orën 13:00 dhe do të…

Haxhiu: Shumica e grave të mbijetuara të dhunës në familje janë të papuna

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu vlerëson se shumica e grave të mbijetuara të dhunës në familje janë të papuna, teksa…

Haxhiu për vrasjen e Liridonës: Vrasësit duhet të marrin dënimin e merituar

Vrasësit e Liridona Ademajt duhet të marrin dënimin e merituar nga institucionet e drejtësisë, tha ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu.…

Haxhiu: Nga janari janë shënuar 2 mijë raste të dhunës në familje, 90 për qind ndaj grave dhe vajzave

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, ka bërë të ditur se nga janari janë raportuar rreth 2 mijë raste të dhunës…

“Me qenë si ti m’kish ardhë turp me fol” – Përplasje e ashpër verbale midis ministres Haxhiu dhe deputetit Tahiri

Ish ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri hodhi disa akuza kundrejt ministres aktuale të këtij dikasteri, Albulena Haxhiut, raporton Gazeta Enigma.“Para…

Avokatit të familjes Dehari i refuzohet kërkesa që jetë i pranishëm gjatë intervistimit të ministres Haxhiu

Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se ministrja e këtij dikasteri, Albulena Haxhiu, të hënën në orën 10:00 do t’i përgjigjet…

Ministrja Haxhiu sot jep dëshmi për rastin Dehari

Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se sot ministrja Albulena Haxhiu, do të japë dëshmi për rastin Dehari. “Ministrja e Drejtësisë,…

Ministrja Haxhiu ftohet nga Prokuroria Speciale për rastin Dehari

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka njoftuar që është ftuar nga Prokuroria Speciale në lidhje me rastin e Astrit Deharit.…

Qeveria mohon se do të ketë autonomi për serbët e Kosovës – Çka rrezikon të përmbajë Asociacioni i Komunave Serbe

Kompetencat që mund ti ketë Asociacioni i Komunave Serbe janë temë diskutimi tash e sa vjet në Kosovë. Por, kjo…