Rritet çmimi i arit në nivel rekord

Çmimet e arit u rritën në një kulm historik të premten, me 0.5 për qind të arit në 2,384.34 dollarë…

Shtetasja e huaj raporton se hajnat i kanë vjedhur ari në banesë në Fushë Kosovë

Një shtetase e huaj në Fushë Kosovë ka raportuar se persona të panjohur kanë hyrë në banesën e saj dhe…

Ari në Slivovë – Projekti për gërmim vlerësohet 27 milionë dollarë amerikanë

Kompania nga Kanadaja, Ariana Resources ka njoftuar se filiali i saj Western Tethyan Resources (WTR) ka përfunduar vlerësim paraprak ekonomik për…

Lipjan: Babai zbulon se djali 15-vjeçar ishte hajni që vodhi arin në vlerë të 10 mijë €, paratë i bëri ‘rrush e kumbulla’

Vjedhjet e shumta janë shndërruar në një shqetësim shumë të madh për qytetarët në vendin tonë, duke shkaktuar kështu pasiguri…

Mërgimtarit nga Amerika i vidhen stoli ari e ora dore në vlerë prej 39 mijë euro

Shtëpia e një bashkatdhetarit që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka qenë cak i hajnave. Rasti ka ndodhur…

‘I pari në histori në historinë njerëzore’,Operacioni i pazakontë i reperit Sur

Një reper beson se është personi i parë në botë që ka një model flokësh të bërë nga zinxhirë ari.…