Arrestohet një person në aeroportin “Adem Jashari”

Të dielën rreth orës 19:00, në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë është arrestuar një person. Sipas raportit 24 orësh të…

Nuk pagoi shërbimet dhe i vodhi telefonin taksistit, arrestohet i dyshuari

Një taksisti në Prishtinë të dielën përveç që nuk i është kryer pagesa për shërbimet e taksit edhe i është…

Arrestohet burri që i sulmoi dy gra në një parking të Prishtinës, dyshohet se i shkaktoi dy aksidente

I dyshuari që sulmoi fizikisht dy gra në një parking në rrugën “Sylejman Vokshi” në Prishtinë, tashmë ka rënë në…

Arrestohet zyrtari i ATK-së bashkë me qytetarin që i dha ryshfet

Dy persona janë arrestuar nga policia sot të dyshuar për veprat penale “Dhënia e ryshfetit” dhe “Marrja e ryshfetit”. Në…

Arrestohen tre burra dhe një grua, sulmuan punëtorin e burgut

Tre burra dhe një grua janë arrestuar në Prishtinë, pasi që në bashkëveprim e kanë sulmuar fizikisht një punëtor të…

Bie në prangat e Policisë 25-vjeçarja që kërcënoi një vajzë para dy muajsh në Prishtinë

Mosmarrëveshjet mes të rinjve jo rrallëherë nisin në rrjete sociale dhe eskalojnë në kanosje serioze e konflikte të ndryshme, e…

Arrestohet një person pasi e sulmoi me armë zjarri një të mitur në Prishtinë

Mosmarrëveshjet për motive të ndryshme, e që shpeshherë dalin të jenë banale bëhen mollë sherri e kërcënimeve e përleshjeve mes…

Arrestohen dy shqiptarë dhe një serb në Leposaviq, kapen duke kontrabanduar mallra

Janë arrestuar tre persona në Leposaviq, dy shqiptarë dhe një serb, të cilët dyshohen se kontrabandonin mallra. “Të dyshuarit edhe…

Iu gjet drogë dhe një armë me 11 fishekë, policia arreston 19 vjeçarin në Ferizaj

Është arrestuar një person në Ferizaj dje në orën 17:30. L.K, 19 vjeçar, i është gjetur një paketim letre me…

Dërgohet në paraburgim i dyshuari për bixhoz të kundërligjshëm në Skenderaj

Një aksion i Policisë së Kosovës kundër bixhozit të kundërligjshëm në një lokal në sheshin ‘Adem Jashari’ në Skenderaj rezultoi…