Kapet duke marrë para me premtimin se do të ndikojë në një Ministri, arrestohet i dyshuari

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamentin Special, kundër të pandehurit SH.K, për shkak të…

Klinë: Policia arreston një person për armëmbajtje pa leje

Sot Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për armëmbajtje pa leje. Rasti ka ndodhur në rrugën ”Ukë Zeneli”…

Shtimi i masave të sigurisë në vend: Policia në Gjilan arreston 13 persona

Policia e Kosovës, Drejtoria rajonale e Policisë Gjilan, me qëllim të shtimit të masave të sigurisë, respektivisht ruajtjen e rendit…

Haradinaj paralajmëron të paktën 5 arrestime të zyrtarëve të nivelit të lartë në Qeverinë Kurti

Zyrtari i AAK-së, Daut Haradinaj ka paralajmëruar arrestime të zyrtarëve të nivelit të lartë në Qeverinë Kurti. Haradinaj pa përmendur…

Prishtinë: Këta janë të arrestuarit që therën me thikë dy persona pas konfliktit në trafik

Sot në media u raportua për një tentim vrasje që ka ndodhur të dielën në lagjen “Përroi i Njelmët” në…

Aksioni i fundit: Arrestohen 5 persona në Bardhosh, sekuestrohet drogë në vlerë rreth 10 mijë euro dhe armë

Mbrëmë rreth orës 21:00, Policia e Kosovës, konkretisht hetuesit e Antidrogës dhe Njësitë për Reagim të Shpejtë në Prishtinë, kanë realizuar…

Prizren: Këta janë babë e bir që përfunduan në pranga, njëri për dhunë ndaj gruas e tjetri për armëmbajtje pa leje

Numri i rasteve të dhunës në vendin tonë është në rritje çdo ditë e më shumë. Çdo ditë gra që…

Tentoi të ik nga Policia, njësia e antidrogës arreston një person në Fushë Kosovë, i gjendet drogë dhe para

Tentoi t’iu ikë policisë, por përfundoi në pranga. I dyshuari G.A, u arrestua në Fushë Kosovë nën dyshimin për trafikim…

Vajza që tentoi vetëvrasjen në Malishevë dyshohet se u keqpërdor seksualisht, arrestohet një i mitur

Depresioni është njëri ndër shkaktarët që shumë herë ka çuar drejt vetëvrasjes e tentimit për ta kryer këtë akt. Një…

Sveçla: Arrestohen tre zyrtarë të MPB-së dhe pronari e punëtori i një kompanie

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimeve të tre zyrtarëve të ministrisë të cilën e drejton…