Kurti në vizitë dy ditore në Austri, do të takohet me kancelarin Schallenberg

Zyra e Kryeministrit të Kosovës, ka njoftuar se kryeministri Albin Kurti ka udhëtuar për në Austri, ku do të zhvilloj…

Pas ashpërsimit të masave kundër COVID, Ambasada e Kosovës në Austri ka një njoftim për qytetarët

Austria do të futet në një mbyllje totale kjo për shkak të rritjes së madhe të rasteve të reja me…

Austriaku fsheh në podrum trupin e nënës së vdekur

Një austriak (66) nga provinca e Tirolit, fshehu nënën e tij (89) në bodrum, e cila ndërroi jetë në mes…

Spanja: Gjermania dhe Austria në listën e vendeve me rrezik të lartë për udhëtime

Me përjashtim të land-it Burgenland, nga data 23 gusht të gjitha shtetet federale të Austrisë (Land-et) do të jenë në…

Kishte rrëmbyer dy fëmijët e tij, arrestohet kosovari më i kërkuar në Austri

Për vite të tëra Sh.M. ishte një nga personat më të kërkuar nga Zyra Federale e Policisë Kriminale në Austri.…

Austri: Rruga bëhet lum i rrëmbyeshëm pasi një përrua apokaliptik gjëmon nëpër qytetin historik

Ndërsa Evropa Perëndimore pastron rrugët dhe shtëpitë pas përmbytjeve katastrofike, përrenjtë kanë shkatërruar qytete në Austri, prej të cilave qyteti…

Osmani në Austri diskuton për Agjendën e Gjelbër

Presidentja Vjosa Osmani deklaroi sot në Vjenë se Kosova mbetet e përkushtuar për të jetësuar zotimet në kuadër të Deklaratës…

Italia pritet të luajë pa dy titullarë ndaj Austrisë

Sipas Sky Sport Italia, Alessandro Florenzi dhe Giorgio Chiellini janë në dyshim për ndeshjen e 1/8 së finales së Italisë…

Presidentja Osmani të martën nis vizitën zyrtare në Austri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta…

1 milion vaksina për Ballkanin Perëndimor

Në Vjenë të Austrisë ka përfunduar Samiti për Ballkanin Perëndimor, ku pjesëmarrës ishte edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kancelari…