Ballkani luan ndaj Zalgirisit të Lituanisë në kualifikimet e Ligës së Kampionëve

Ballkani luan ndaj Zalgirisit të Lituanisë në kualifikimet e Ligës së Kampionëve Kampioni i Kosovës, FC Ballkani do të luajë…

Zyrtare: Leonit Abazi i bashkohet Ballkanit

Lojtari i krahut, Leonit Abazi, karrierën e vazhdon te kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani. Klubi nga Suhareka të enjten…

Ballkani rinovon edhe për 2 vite me yllin e skuadrës

FC Ballkani ka bërë të ditur se ia ka vazhduar kontratën mbrojtësit të krahut të djathtë, Armend Thaqi. Thaqi ishte…

EKSKLUZIVE: Ilir Daja dëshiron me çdo kusht ta mbajë në skuadër këtë lojtar të Ballkanit

Ballkani ka nisur punën që ta përforcojë ekipin për sezonin e 2022/2022 dhe garat Europiane. Trajnerin nga Shqipëria, Ilir Dajën…

ZYRTARE: Ballkani rinovon kontratën me njërin nga futbollistët kryesor

Emri i tij lakohej shpesh në media për ndërrim skuadre në këtë afat kalimtar, mirëpo ai sot vendosi për të…

VIDEO – Lojtarët e Ballkanit e festojnë me tupana fitoren ndaj Dritës

Ballkani ka shënuar fitore me rezultat 3-2 ndaj Dritës, ndeshje e vlefshme për xhiron e 31-të në Superligën e Kosovës…

Ballkani fiton me vështirësi ndaj Dukagjinit

Ballkani ka shënuar fitore me rezultat 0-1 ndaj Dukagjinit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 28-të në Superligën e Kosovës…

Kryediplomatë të BE-së kërkojnë debat urgjent për Ballkanin, shpresë për liberalizim të vizave për Kosovën

Ministrat e Jashtëm të Austrisë, Sllovenisë, Sllovakisë, Hungarisë dhe Çekisë, i kanë kërkuar shefit të diplomacisë së Bashkimit Evropian, që…

NATO deklarohet për sigurinë në Kosovë dhe në Ballkan pas sulmit rus në Ukrainë

Në kohën kur NATO dhe Bashkimi Evropian janë bashkuar për të dënuar pushtimin rus në Ukrainë, pjesëtarë të aleancës kanë…

Ballkani triumfon në derbin e zjarrtë ndaj Prishtinës

Ballkani ka shënuar golin e dytë ndaj Prishtinës Golin e dytë për Ballkanin e shënoi, Melan Zeka. Zeka realizoi në…