Kërcënimet e Serbisë, reagon Bekim Jashari: Jemi të gatshëm t’i dalim zot vendit tonë

Ish kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka reaguar për situatën e krijuar në veri të vendit. Jashari në një postim…

​Rifat Jashari bën homazhe në Gllogjan

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, së bashku me përfaqësues të komunës dhe pjesëtarë të familjes Jashari, Rifat e…

Bekim Jashari: Shqiptarët asnjëherë nuk na lanë vetëm, në ditë të mira e të këqia

Anëtari i familjes Jashari, njëherësh edhe ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, në ditën e dytë të Epopesë së…

Bekim Jashari: Mallin dhe dhimbjen ndaj familjes ma largon Besarta (VIDEO)

Bekim Jashari, thotë se motra e tij, Besarta Jashari, i kujton pjesën tjetër të familjes, të cilët u vranë nga…

Jashari tregon se tre nga ish-krerët e UÇK-së e kanë telefonuar nga Haga

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka folur për Gjykatën Speciale dhe ka treguar se me cilët nga ish-krerët…

Jashari: Të gjithë e kemi obligim ndaj dëshmorëve të jemi bashkë

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, i shoqëruar me bashkëpunëtorë, kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz, për nderë të…

Meta shkon në Prekaz për homazhe, pritet nga Bekim Jashari dhe Ramiz Lladrovci

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shkuar të enjten mbrëma në Prekaz për homazhe tek kulla e Jasharëve. Aty ai…

PZAP merr vendim për ankesën e Bekim Jasharit, ky është vendimi

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa (PZAP) ka refuzuar ankesat e kandidatit për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari…

Gjoshi i PDK-së: Bekim Jashari s’e përfaqëson familjen Jashari, ai nuk ka ndonjë shkollë të kryer

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka thënë se Bekim Jashari nuk e ka përfaqeësuar familjen e tij,…

Jashari: KQZ-ja, PZAP-ja dhe Gjykata Supreme heshtën para manipulimeve

Kryetari në largim i Skenderajt, Bekim Jashari ka reaguar pasi të enjten, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve certifikoi rezultatet përfundimtare të…