Deklarohen nga Presidenca për mundësinë e shtyrjes së zgjedhjeve në veri pas incidenteve të fundit

Incidentet e së martës mbrëma në veri të Mitrovicës, ku u sulmuan me granata dore zyrat e komisioneve komunale zgjedhore…

Kupina publikon shpenzimet e Presidentes Osmani: Asnjë cent nuk është shpenzuar dosido

Të dielën, Këshilltari për media i presidentes, Vjosa Osmani, Bekim Kupina, ka publikuar të gjitha shpenzimet e presidentes dhe kabinetit…

A po tenton Osmani t’i shtyej zgjedhjet – flasin nga zyra e saj për Enigmën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani për të hënën ka lajmruar se do të mbaj një takim konsultativ me partitë politike…

A do të shtyhen zgjedhjet lokale, flasin nga zyra e presidentes Osmani

Diskutime të shumta prodhoi në vend, deklarimi i kryeparlamentarit, Glauk Konjufca se ai personalisht përkrah idenë e shtyrjes së datës…

Kupina: Osmani nuk e ka fajësuar Zvicrën për mërgimtarët e infektuar, por ka apeluar për vaksinim

Bekim Kupina, këshilltar për media i presidentes, Vjosa Osmani, ka thënë se presidentja në deklarimin e saj për mediumin zviceran…