Besa Famgas e vendosur për ta kaluar Borcin në Kupën Evropiane

Kamionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, është e gatshme për ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Kupës…

Panik në ndeshjen Besa-Trepça, portieri mitrovicas humb ndjenjat në fushë (VIDEO)

Portieri i Trepçes, Silas Opoku, ka mbetur pa ndjenja pas përplasjes me lojtarin e Besës, Bilall Tagyollahu. Po zhvillohej minuta…

Përfundojnë tri ndeshjet e Ligës së Parë me këto rezultate

Përfundoi xhiro e katërt e Ligës së Parë me tri takimet e ditës së sotme. Vëllaznimi ka shënuar fitore të…

Senatori amerikan: Populli i Shqipërisë po i tregon botës se çfarë do të thotë “BESA”’

Kreu i Komitetit të Senatit amerikan për Marrëdhëniet me Jashtë, senatori Robert Menendez ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Shqipërisë…

Arbëria – Llapi, Feronikeli – Besa: Formacionet zyrtare

Përballje të zjarrta për luftën për mbijetesë do të zhvillohen në Podujevë dhe Drenas, raporton Gazeta Enigma. Arbëria dhe Llapi…