Këto janë institucionet që e zbatuan më së miri MSA-në nga korriku deri në shtator, sipas Bislimit

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka bërë të ditur se kush nga institucionet e ka zbatuar  Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit gjatë periudhës korrik-shtator…

Dialogu me Serbinë, Bislimi tregon pse nuk është mbajtur takimi trepalësh

Zëvendëskryeministër i Kosovës Besnik Bislimi ka folur për bisedimet e fundit ndërmjet Kosovës e Serbisë të zhvilluara në Bruksel. Bislimi…

BE-ja tregon arsyen se pse s’pati takim të përbashkët mes Bislimit dhe Petkoviqit

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka deklaruar se Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak s’e ka vlerësuar si të përshtatshëm që…

Takimi në Bruksel, Bislimi tregon se çfarë u diskutua

Në kuadër të raundit të dialogut Kosovë-Serbi, të martën në Bruksel janë mbajtur takime të ndara bilaterale në nivel kryenegociatorësh…

Bislimi udhëton sot në Bruksel, takohet me Borellin e Lajçakun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi do të udhëtojë sot në Bruksel, raporton Gazeta “Enigma”. Ai do të takohet atje me…

Bislimi: Kemi quar përpara proceset e ngecura për shumë vjet

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog Besnik Bislimi, është duke raportuar në Komisionin për Integrim Evropian lidhur…

Më 16 nëntor takimi i radhës mes Kosovës dhe Serbisë, flitet për energjinë dhe të zhdukurit

“Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, do të marrë pjesë në takimin e…

Bislimi thotë se Raporti BE-së përmban pasaktësi: Ka pasur absorbim të informacioneve

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi ka marre pjese në tryezën me temën “Raporti i…

Hapja e arkivave të UÇK-së, Limaj: Besnik Bislimi s’e di se çka ka bërë

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kërkuar nga qeveria aktuale siç tha ‘të respektojë të kaluarën e këtij populli”. Ai…

A do të lirohen masat? Përfaqësues të Odës së Hotelerisë takohen me Bislimin

Kryetari i Odës së Hotelerisë dhe Turizmit, Hysen Sogojeva, bashkë me drejtorët e departamenteve të estradës dhe të sallave të…