Gjoshi: Thaçi, Veseli dhe bashkëluftëtarët e tyre do të kthen fitimtarë

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi ka kujtuar një vjetorin e paraburgimit të ish-krerëve të UÇK-së,…

Si do të zhvillohet fushata elektorale, partitë politike shpalosin planet e tyre

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ditë më parë ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Kosovë,…

Gjoshi i PDK-së: Bekim Jashari s’e përfaqëson familjen Jashari, ai nuk ka ndonjë shkollë të kryer

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka thënë se Bekim Jashari nuk e ka përfaqeësuar familjen e tij,…

Gjoshi: Qysh po mundet Albin Kurti të heshtë dhe ta bëjë gjumin e qetë?

Betim Gjoshi, anëtari i Kryesisë së PDK-së e ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, për heshtjen pas rritjes enorme të infektimeve…

“Qysh nuk po ta ndien kryeministër”, PDK kritikon Kurtin për keqmenaxhin të pandemisë

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, e ka kritikuar Kurtin për keqmenaxhim të pandemisë, raporton Gazeta Enigma. Gjoshi…

Betim Gjoshi: Pse po heshtni për 11 vdekjet, Albin, Arben, Vjosa!

Zyrtari i lartë i PDK-së, Betim Gjoshi, ka reaguar pas publikimit të numrit tejet të lartë të vdekjeve, 11 raste…

Gjoshi: Qeverisja e PDK ndërtoi Universitetin “Isa Boletini” kurse në qeverinë Kurti Serbia po ndërton universitet në Kosovë

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se në qeverisjet e PDK-së, në Mitrovicë u ndërtua Univerisiteti “Isa…

Gjoshi: Arben Vitia po ikë nga beteja, shëndeti i qytetarëve kurrë nuk ka qenë prioritet i tyre

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi ka goditur vendimin e Kurtit për të shkarkuar ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia,…

Gjoshi, PDK: Krenari të jem pjesë e Kryesisë me figurat e ndritura të lirisë dhe të rinjtë me shumë potencial

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi, është shprehur i emocionuar pas mbledhjes së parë konstituive të Kryesisë së re,…

Zyrtari i PDK-së: Albin Kurti nuk ka qenë kurrë për Bashkimin Kombëtar

Zyrtari i PDK-së, Betim Gjoshi, në një reagim të tij në rrjetin social Facebook thotë se Kurti nuk ka qenë…