Reagon Blerta Deliu për vrasjen e gruas në Llaushë

Deputetja e PDK’së, Blerta Deliu-Kodra përmes një postimi në facebook ka reaguar pasi një grua dyshohet se u vra të…

Blerta Deliu: Albin Kurti i ka braktisur qytetarët në kohë krize

Deliu thotë se Kurti po vazhdon t’i injorojë qytetarët, përfaqësuesit e tyre dhe institucionin e Kuvendit. Ajo potencon se i…

Deliu për kryeministrin Kurti: I aftë për të shkaktuar kriza, i paaftë për t’i zgjidhur

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu u shpreh se Kosova ka një kryeministër të aftë për të krijuar…

Berisha-PDK-së: Kërkoni falje për deklaratën e Blerta Deliut

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka kërkuar nga deputetja Blerta Deliu dhe PDK-ja që të kërkojnë falje për deklaratat për…

Deputetja e PDK-së e lëshon mbledhjen e Komisionit, Bislimi flet për dialogun e vizat

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, e ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Integrim Evropian, duke bërë kështu që edhe mbledhja…

Dështon mbledhja e Komisionit për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtarë të Bordit të RTK-së

Në mungesë të kuorumit e pas shumë debatesh ka dështuar të mbahet mbledhja e Komisionit Ad Hoc për përzgjedhjen e…

Deputetja e PDK-së e bindur se do t’i kthejnë shumë komuna: Njerëzit tanë janë të dëshmuar në qeverisje

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra është shprehur e bindur se kjo parti do të qeverisë me…

Deliu: Në KPM do të emërohen njerëz të Lëvizjes Vetëvendosje

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu, ka deklaruar se partia në pushtet do të emërojë anëtarë të…

Opozita nuk e sheh të arsyeshme vazhdimin e seancës: Kurti nuk ka interes për të ardhmen e dialogut

Në mungesë të kryeministrit Albin Kurti se seancën plenare ku po diskutohet për dialogun Kosovë-Serbi partitë opozitare po e shohin…