Kualifikimet në Kupën e Botës në Conmebol, Brazil – Argjentina ndeshje për infarkt

Kualifikimet për botërorin “Qatar 2022” janë në fazën përmbyllëse në Europë, ndërsa në Amerikën Jugore ka filluar faza e dytë…

Argjentina merr një lajm të mirë, Messi i gatshëm për ndeshjen e rradhës

Pasi ka luajtur 14 minuta në duelin me Uruguain në ndeshjen e javës kaluar, të cilën e kombëtarja e tij…

Kërkohej nga Interpoli, 45 vjeçari shqiptar arrestohet në Brazil

Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është vënë në pranga në Brazil. Mediat vendase bëjnë me dije se në…

Shkon mbi 600 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në Brazil

Numri i personave që kanë humbur jetën nga COVID ka shkuar në më shumë se 600 mijë në Brazil. Sipas…

Pele largohet nga kujdesi intensiv: Jam gati për 90 minuta lojë plus vazhdime

Legjenda e Brazilit, Edson Arantes do Nascimento – Pele, thotë se ndihet gati për 90 minuta lojë plus vazhdime, pasi…

Pezullimi i ndeshjes Brazil-Argjentinë, reagon FIFA

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA ka reaguar pas incidentit që ndodhi në ndeshjen Brazil-Argjentinë, e vlefshme…

Brazil – Argjentinë, ndeshja e zjarrtë kualifikuese për botërorin “Katar 2022”

Edhe në Amerikën Jugore, sikurse në Europë e gjetiu, janë duke u zhvilluar në këtë fazë ndeshjet kualifikuese për botërorin…

Ky artist krijon portrete mahnitëse në mure duke përdorur pemët si “flokë”

Urbanizmi dhe natyra duken si gjëra kontradiktore, por kjo nuk është gjithmonë rastësi. Ndonjëherë, nëse imagjinata e dikujt lejon, të…

Italia kërkon të arrijë rekordin historik sonte, që mbahet nga Brazili dhe Spanja

Italia do të ballafaqohet sonte me Bullgarinë në kuadër të kualifikimeve të Kupës së Botës. Azzurët’ në këtë duel synojnë…

Super finale në “Tokio 2020”, Spanja dhe Brazili synojnë të artën olimpike

Spanja do të luajë në finalen e madhe të Lojërave Olimpikë ndaj Brazilit, pasi arriti që të fitojë ndaj Japonisë.…