Stano: Rezultatet e bisedimeve për dinarin varen nga aftësia e të dyja palëve

Përfundimi i raundit të katërtë të bisedimeve midis Kosovës dhe Serbisë i mbajtur më 18 prill në Bruksel për çështjen…

Vazhdon saga e bisedimeve në Bruksel, takohen kryenegociatorët Bislimi e Petkoviq

Sot në Bruksel, do të takohen kryenegociatorët Besnik Bislimi e Petar Petkoviq, për të diskutuar sërish dhe gjetur një zgjidhje…

LVV: Në Bruksel nuk ka diskutime për rregulloren e BQK-së e as për dinarin

Në përpjekjen e retë me radhë për të gjetur zgjidhje për cështjen e dinarit, Bashkimi Evropian nis më 4 prill…

Diskutimet për dinarin vazhdojnë në Bruksel, pushteti: Po bëhen për të gjetur alternativa për zbatim

Diskutimet për rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës, ku ndalohet përdorimi i dinarit në Kosovë do të vazhdojnë edhe javën…

Bislimi dhe Petkoviq takohen nesër në Bruksel

Nesër do të zhvillohet takimi i radhës në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Para pak ditësh zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter…

Sot zhvillohet takimi në Bruksel për dinarin, ja nga kush përfaqësohet Kosova

Sot do të mbahet takimi në mes të Kosovës e Serbisë, i thirrur nga ndërmjetësi i BE-së Miroslav Lajçak në…

Rama në Bruksel: U desh Vladimir Putin të kuptoni rëndësinë e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mori pjesë këtë të enjte në mbledhjen e Komitetit Ekonomik dhe Social Evropian në Bruksel.…

Serbia në Bruksel e pranon Marrëveshjen e Ohrit dhe Aneksin, por pa njohje të Kosovës

Ndonëse pas takimit të së mërkurës mbrëma të liderëve të Bashkimit Evropian dhe atyre të Ballkanit Perëndimor është thënë se…

Samiti i BE-Ballkani Perëndimor mbahet të mërkurën, çfarë pritet të ndodhë në Bruksel

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pritet që ta përfaqësojë Kosovën në një samit të përbashkët të liderëve të Bashkimit Evropian,…

Çka ndodhi në Bruksel – Çka tha Kurti, Vuçiq e Borrelli pas takimeve

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, mbrëmë vonë ka bërë një përmbledhje të takimeve…