Del lista e këngëtarëve shqiptarë që do të jenë në një skenë me Goran Bregoviç

Të gjithë artistët e ftuar nga Kosova për të performuar në “Festën e Birrës” kanë refuzuar të jenë në këtë…

Capital T hoqi dorë nga performanca në festën e birrës në Korçë dhe bëri një thirrje për ta!

Capital T ishte i ftuar që të përformonte në hapjen e evenimentit të Festës së Birrës në Korçë. Mirëpo për…

Capital T: Asnjëherë nuk mungoj në një seancë ushtrimesh

Jemi mësuar që ta shohim Capital T në formë të mirë fizike, ndërsa me raste ai nuk heziton të vë…

Capital T vë në pah fizikun e formësuar gjatë pushimeve në jug të Shqipërisë

Artisti i njohur shqiptar, Capital T, me lehtësimin e masave ka nisur një sërë koncertesh përreth trojeve shqiptare. Derisa është…

Disa prej bashkëpunimeve që do të lansohen këtë verë

Janë raportuar një sërë këngësh e bashkëpunimesh që do të publikohen këtë verë, njofton Gazeta Enigma. Bëhet fjalë për disa…

Capital T dhe Kidda së shpejti me këngë të re, publikohet një skenë nga klipi i tyre

Artistët e njohur të skenës shqiptare, Capital T dhe Kidda, kanë nisur punën për një projekt të ri muzikor, raporton…

Capital T sjell projektin e ri muzikor “Rrushe” – kënga zyrtare e serialit më të ri vendor të zhanrit dramë/krim

Reperi i njohur Capital T sot ka publikuar këngën “Rrushe”, e cila do të jetë edhe kënga zyrtare e serialit…