Kurti takohet me eurodeputetët e PE-së, ja çka diskutuan

Kryeministri i Republikës së Kosovës,  Albin Kurti së bashku me zëvendëskryeministrin për Integrime Evropiane, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, pritën…

SHBA-ja nis mbi gjysmë milion doza të Pfizerit për në Kosovë

Shtetet e Bashkuara po dërgojnë në Kosovë mbi gjysmë milioni doza të vaksinës kundër koronavirusit të Pfizerit, teksa vendi po…

COVAX paralajmëron se do të ketë mungesë të furnizimeve me vaksina

Program COVAX tha se shpërthimit i virusit në Indi, do të ketë një ndikim të madh në furnizimet me vaksina…

COVAX arrin marrëveshje me Modernën për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinave

COVAX do të ketë 500 milionë doza të vaksinës antiCOVID-19 të Moderna-s, pas një marrëveshjeje të nënshkruar me Aleancën për…