Burri rrah gruan në Pejë

Një grua ka njoftuar policinë se bashkëshorti i saj e ka sulmuar fizikisht. Sipas raportit policor, viktima nuk ka marrë…

Vajzat e raportojnë babanë për dhunë, 44-vjeçari nga Lipjani përfundon në ndalim

Numri i rasteve të dhunës në familje ka marrë përmasa shqetësuese në vendin tonë, pasi çdo ditë raportohen ngjarje të…

6 raste të dhunës në familje raportohen në 24 orët e fundit në Kosovë

6 raste të dhunës në familje janë raportuar në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës. Katër prej tyre kanë…

Nëna dhe e bija rrahin babain me fëmijë në Fushë Kosovë

Një person bashkë me fëmijën e tij është sulmuar nga një grua në oborrin e një shkolle në Fushë Kosovë.…

Prizrenasit terrorizojnë të riun që shkaktoi aksident te shtëpia e tyre, e kërcënojnë me armë dhe e rrahin

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në fshatin Grazhdanik të Prizrenit, ku një person ka shkaktuar vetaksident…

Djali e sulmon babain në Shtime

Një burrë në Shtime ka pranuar tretman mjekësor pasi është sulmuar fizikisht nga djali i tij. I dyshuari është arrestuar…

Shtatë raste të dhunës në familje brenda 24 orëve

Shtatë raste të dhunës në familje janë raportuar sot përmes raportit 24-orësh. 5 prej tyre kanë ndodhur në rajonin e…

Për 24 orë, gjashtë raste të dhunës në familje

Gjashtë raste të dhunës në familje janë raportuar vetëm dje në Kosovë. Në Drenas është arrestuar një person dhe është…

Xhelozia mollë sherri mes çiftit në Rahovec, 39-vjeçari e bën për spital bashkëshorten e tij

Dyshimet për tradhti dhe xhelozia bëhen shpesh shkaktarë të dhunës që përjetojnë gratë në Kosovë nga partnerët e tyre apo…

Kërcet dajaku mes çiftit në Lipjan: 26-vjeçarja rrahet me të dashurin, nga spitali përfundojnë në Polici

Dhuna në familje vazhdon të mbetet një nga damkat më të mëdha të shoqërisë kosovare. Çdo ditë në Polici raportohen…