Publikohet agjenda shtetërore për Ditën e Çlirimit

Kosova me 12 qershor, shënon 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit, raporton Gazeta Enigma.Çerekshekulli më parë, trupat paqeruajtëse të NATO-s hynë…

Në Ditën e Çlirimit të Kosovës, udhëheqës politikë, diplomatë shqiptarë i bënë thirrje Kosovës për ruajten e aleancave perëndimore

Udhëheqës politikë e diplomatë shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e…

Gjakova, Gjilani e Vitia mbajnë aktivitete kulturore për nder të Ditës së Çlirimit

Komuna e Gjakovës, ajo e Gjilanit dhe e Vitisë, dot do të zhvillojnë disa aktivitete kulturore për nder të Ditës…

​Malisheva shënon Ditën e çlirimit dhe të dëshmorëve

Komuna e Malishevës sot ka shënuar Ditën e Çlirimit dhe Ditën e Dëshmorëve, datë kjo e cila ndërlidhet me rënien…

Gjakova feston sot 22-vjetorin e çlirimit

Gjakova do të shënojë sot 14 Qershorin – Ditën e Çlirimit, ku do të kujtohen dhe nderohen dëshmorët e kësaj…

Konjufca: 12 qershori – sublimim i një rruge të gjatë dhe sakrificë përgjatë shekujve

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bashkë me Presidenten, Vjosa Osmani, dhe Kryeministrin, Albin Kurti, për nder të 12…

PSD-ja për Ditën e Çlirimit: Kjo datë është hapja e perspektivës drejt Kosovës së pavarur

Partia Socialdemokrate tha se 12 qershori shënon fundin e pranisë policore, ushtarake e administrative të Serbisë pushtuese. Kjo datë është…

Daut Haradinaj kujton bashkëluftëtarët në Hagë në Ditën e Çlirimit, shpërndan një këngë emocionuese

Zyrtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka përgëzuar Arbnore Zogjanin për interpretimin e saj të këngës ‘Në Ditën…

Kosova shënon Ditën e Çlirimit me shumë aktivitete

Me rastin e 12 Qershorit – Ditës së Clirimit, në Kosovë do të shënohen aktivitete të shumta. Aktivitetet do të…