Vdiq pas kryerjes së abortit, del ekspertiza për 34-vjeçaren

Paraprakisht ekspertiza ka nxjerrë rezultatet se vdekja e 34-vjeçares në Elbasan është shkaktuar si pasojë e mpikjes së gjakut Mjeku…

Vdes 34 vjeçarja pas abortit, nisin hetimet ndaj dy mjekëve

Një 34-vjeçare ka ndërruar jetë pasi ka pësuar komplikime pas abortit që ka kryer. Sipas policisë, dy mjekë që kanë…

Po transportonin 10 kg drogë nga Korça në Elbasan, arrestohen tre persona, mes tyre një vajzë

Dy persona të cilët u kapën duke transportuar 10 kg lëndë narkotike nga Korça në drejtim të Elbasanit janë arrestuar…

Përleshje me thika për një femër mes të rinjve në Elbasan, vdes një person, plagoset rëndë i vëllai

Një përleshje me thika mes disa të rinjsh ka ndodhur këtë mbrëmje në qytetin e Elbasanit. Për pasojë u plagosën…

Del video e vrasjes së kryekamarierit në Elbasan

Debati mes kryekamarierit Gazment Kurmaku dhe klientit 33 vjeçar Erjon Llapshi, para se ky i fundit ta qëllonte me grusht…

Ish-futbollisti që sot punon berber: Kur takova CR7 nuk ishte shumë miqësor

Bledar Lena është një ish-futbollist nga Elbasani, i cili luajti kundër ekipit të Real Madritit më 20 janar të 2010…

Të shtëna me armë në Elbasan, një i vrarë dhe një në gjendje kritike për jetën

Mbrëmjen e 4 tetorit, qyteti i Elbasanit është tronditur nga të shtëna me armë zjarri. Nga burimet paraprake u mësua…

Plisat do të jenë në Elbasan për ta përkrahur Shqipërinë nesër

Tifo grupi i Prishtinës “Plisat” do të jenë në “Elbasan Arena” nesër për ta përkrahur Shqipërinë në ndeshjen ndaj Hungarisë,…

Gjendet i pajetë një person në Elbasan, dyshohet se është goditur pas koke

Një person është gjetur i vdekur në Elbasan, transmeton Gazeta Enigma. Mësohet se viktima është rreth 50-vjeç dhe nuk është…

Edi Rama për “Financial Times”: Shqipëria po rritet

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, në një intervistë për “Financial Times”, ka folur për situatën aktuale politike në Shqipëri, si dhe…