Ngritet aktakuzë ndaj katër personave në Prizren për fajde dhe shpëlarje parash

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamentin Special, kundër…

Rasti i fajdesë në Rahovec: Krimet e Rënda kryejnë bastisje, këta janë dy të dyshuarit që u kapën nga Policia  

Para dy ditësh u raportua për një rast të fajdes, që u denoncua nga një 24-vjeçar nga Rahoveci, i cili…

Paraburgim për fajde, detyroi viktimën të paguante 40 mijë euro kamatë

ykata Themelore në Ferizaj e ka caktuar masën e paraburgimit ndaj F.G, i cili dyshohet për vepren penale “Fajde”. Në…

Gjykata në Ferizaj vendos për 15 të dyshuarit për fajde

Gjykata Themelore në Ferizaj ka caktuar masën e sigurisë ndaj 15 të dyshuarve për veprën penale “Fajde”. Ndaj 14 prej…

“Fajden e haraçin do ta zhdukim”, thotë Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të tetë personave të dyshuar për “Fajde” në tri…

Arrestohet i dyshuari për fajde në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, i cili ishte në kërkim tash e një kohë nga…