Peci: Lumiri s’e di ADN-në e LDK-së, Kurti më i mirë se Mustafa (VIDEO)

Faton Peci po vlerëson se është më shumë LDK edhe se kreu aktual i ish-partisë së tij, Lumir Abdixhiku. Por,…

Peci: Kemi miell edhe për 2 muaj, pas disa muajve e korrim grurin e ri

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka treguar se a ka vend për panik për miell, në këtë kohë krizë ku…

Peci: Ministria e Bujqësisë mbi 11 milionë € më shumë buxhet, fokus është agro-turizmi

Ministria e Bujqësisë do të ketë buxhetit për mbi 11 milionë euro krahasuar me vitin 2021, kështu ka thënë ministri…

Mushkolaj – Pecit: Prokurori është dashur të pres te dera

Analisti, Imer Mushkolaj thotë se ministri Faton Peci do të ishte dashur të merret në pyetje nga Prokuroria pas deklaratave…

“Ndash gjuani me ujë, ndash me plumba”, deklarohet ministri Peci për deklaratën e tij

“Ndash gjuani më ujë e ndash më plumba siç keni gjuajtur 20 vjet, nuk ka birë nëne që e ndal…

Pasi e gjuajti me ujë ministrin Peci, deputetja Musliu paralajmron padi ndaj tij

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka dalë në konferencë për media për të sqaruar situatën e përplasjes me ministrin e…

Musliu e quan rrugaç dhe e gjuan me ujë ministrin Peci, debatojnë ashpër në Komision

Deputetja e PDK-së Ganimete Musliu e ka quajtur rrugaç ministrin e Bujqësisë, Faton Peci, gjatë raportimit të këtij të fundit…

“Ministër Pinokio”, Musliu e vazhdon edhe jashtë Kuvendit përplasjen me Pecin

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka vazhduar edhe në profilin e saj në Facebook përplasjen me…

Musliu – ministrit Peci: Vjen e filozofon, mos rrej

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, është përplasur me ministrin e Bujqësisë, pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,…

Peci: Bashkëpunimi me organet e drejtësisë për t’i dhënë epilog keqpërdorimeve në institucione s’ka alternativë

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka përshëndetur aksionin e së mërkures të Policisë së Republikës së Kosovës për rastin “subvencioni…