Ish-e dashura jep detaje si e “fundosi” ish-zyrtarin e FBI: Isha e dehur kur e nisa e-mailin

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, personi i cili denoncoi aferat e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, ka rrëfyer…

FBI-ja bastis shtëpinë e Donald Trumpit

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se shtëpia e tij në Florida është “bastisur” nga FBI-ja dhe se agjentët…

U arrestua për trafikim të drogës – Kush është kosovari që u angazhuan mbi 600 policë për kapjen e tij?

Gjatë një bastisjeje në mbarë BE-në, oficerët e policisë arrestuan 45 të dyshuar, duke përfshirë edhe Bashkim Osmanin, 50 vjeçarin…

23 zyrtarë të IPK-së certifikohen nga instruktorë të FBI-së

23 zyrtarë të IPK-së u certifikuan të premten në Prishtinë pas përfundimit të trajnimit për “Menaxhimin e vendit të ngjarjes…

Ylli i boksit arrestohet dhe akuzohet për vrasjen e të dashurës së tij shtatzënë

Ylli i boksit, Felix Verdejo është arrestuar dhe akuzuar për vrasjen e një gruaje shtatzënë, që raportohet të jetë e…