Pas Zekirja Ramadanit, Prishtina largon edhe Bajram Sherifin dhe Fisnik Kërçelin

Prishtina të premten vendosi t’i ndajë rrugët me trajnerin shkupjan Zekirja Ramadanin. Trajneri që e shpalli Prishtinën kampion largohet pas…

FC Prishtina në bisedime me trajnerin boshnjak

Klubi futbollistik Prishtina ka mbetur pa trajner, pasi mbrëmë është raportuar për ndarjen me marrëveshje të dyanshme me Zekerija Ramadanin.…

Berisha deklarohet për media: Prishtina klub i madh, po pres me padurim të filloj stërvitjet

Transferimi i fundit i Prishtinës, Besart Berisha, është prezantuar sot te klubi i ri. Ish-reprezentuesi i Kosovës është prezantuar me…

Prishtina dhe Ballkani sot nisin sezonin e ri

Sezoni i ri 2021/22 ka nisur në elitën e futbollit kosovar me tri ndeshje ditën e djeshme. Drita e nisi…

FC Prishtina vazhdon kontratat me Ramadanin dhe Kërçelin

FC Prishtina përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se është vazhduar kontrata me trajnerin, Zekeria Ramadani dhe drejtorin sportiv,…

FFK- Superliga: “Katërshja e madhe” vlerësohen favorite për edicionin e ri 2021/2022

Prishtina, Gjilani, Drita e Ballkani janë skuadrat që pritet të kenë fjalën kryesore këtë edicion, por njohësit e futbollit vlerësojnë…

Formacionet zyrtare: Prishtina – Llapi

Janë publikuar formacionet zyrtare të përballjes finale në Superkupën e Kosovës. Prishtina dhe Llapi do të kërkojnë fitore në mënyrë…

Daut Haradinaj dhe Kushtrim Mushica mirëpriten nga FC Prishtina

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj, është mirëpritur nga klubi më i madh futbollistik, FC Prishtina. Haradinaj…

Ramadani: Jemi të vetëdijshëm për potencialin e kundërshtarit

E njohim mirë kundërshtarin. Është skuadër e diciplinume dhe taktikisht shumë e fortë“, ka thënë trajneri i Prishtinës, Zekerija Ramadani…

FC Prishtina me një këmbë ecën tutje në gara ndërkombëtare – Konferencë League

Prishtina fiton ndaj skuadrës Uellsiane me rezultat të thellë 4:1. Ky rezultat i krijon komoditet  për ndeshjen e kthimit, për…