Dukagjini mposhtë Feronikelin dhe i fut në krizë të madhe ‘Industrialistët’

Dukagjini është rikthyer te fitoret në BKT Superligë, pasi ka mposhtur me rezultat minimal 1-0 Feronikelin. Për klinasit ka qenë…

Gjilani shënon fitore, ‘rrëmben’ lidershipin në tabelë

Ndeshja e javës 11-të e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Gjilan, mes Sc Gjilanit dhe Feronikelit, është mbyllur me…

Edhe Trepça preket nga kriza energjetike, kërkon të mos përfundojë si Ferronikeli

Nuk ka shans të lëshohesh pa ashensor në horizontin e 11-të, në minierën e Trepçës në Stan Tërg. Ky mjet…

Ulpiana e pakapërcyeshme për Dritën, Drenica e “demolon” Feronikelin

Superliga është rikthyer sërish pas pushimit dyjavor me dy ndeshje interesante në program. Në stadiumin “Sami Kelmendi”, Ulpiana ishte këtë…

Feronikeli merr fitore të rëndësishme ndaj Ulpianës

Feronikeli është mjaftuar me një gol për të arkëtuar pikë të plota përballë Ulpianës në ndeshjen javës së tetë në…

Feronikeli përballet me Ulpianën në Drenas, formacionet zyrtare

Feronikeli dhe Ulpiana janë dy skuadrat simpatike këtë edicion në Superligë. Edhe pse pritjet nuk janë të mëdha për këto…

Formacionet zyrtare: Drita – Gjilani dhe Feronikeli – Prishtina

Java e gjashtë në Superligën e Kosovës vazhdon edhe sot (e dielë) me tri ndeshje interesante në program. Padyshim që…

Malisheva dhe Feronikeli për vazhdimësi të rezultateve të mira, formacionet zyrtare

Malisheva dhe Feronikeli janë përballë njëra tjetrës në kuadër të xhiros së pestë në BKT Superligë. Dy skuadrat e kanë…

BKT Superliga: Tri ndeshje nga java e katërt

Superliga e Kosovës nuk humbet kohë dhe sot vazhdon me ndeshjet e xhiros së katërt. Spikat ndeshja mes Dritës dhe…

Dy ndeshjet e radhës në Superligë! Gjilani nikoqir i Dukagjinit, Feronikeli sfidon Llapin

Java e tretë e Superligës do të mbyllet sot (e diele) me dy ndeshje interesante në program, por që do…