Valon Murseli: Drita tregoi se futbolli i Kosovës po i bashkangjitet ligave më të forta të ballkanit, FFK-ja duket t’i kthej sytë kah klubet e Superligës

Drita u eliminua mbrëmë nga Royal Antwerp në raundin e dytë të Ligës së Konferencës, megjithatë futbollistët bardhekaltër patën një…

Edvin Kurtulus pranë dezertimit nga ‘Dardanët’, 22-vjeçari nuk duhet ta ndjek rrugën e Andi Zeqirit

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Edvin Kurtulus u bë i padiskutueshëm te Kosova U21, bile te “Dardanët” ai ishte edhe…

FFK konfirmon klubet e licencuara për garat evropiane

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se Komisioni i Shkallës së Parë për Licencimin e Klubeve për…

Delegohen gjyqtarët për xhiron e fundit në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë delegimin e gjyqtarëve për xhiron e fundit në Superligë. Në këtë xhiro vëmendja…

Gjilani ‘ironizon’ me çmimet e FFK-së, zgjedh Musollin dhe Krasniqin futbollistë të javës

Nga fillimi i edicionit, Federata e Futbollit e Kosovës, përmes një komisionit të veçantë, ka bërë përzgjedhjen e futbollistit të…

FFK e përjashton përfundimisht Eroll Salihun

Federata e Futbollit e Kosovës përfundimisht e ka larguar nga puna ish-sekretarin Eroll Salihun. Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ka bërë…

Rrena e Insajderit.org dhe Parim Ollurit se biznesmeni Florim Zuka mori tender nga FFK-ja – Ademi: Zuka s’ka fituar tender nga FFK-ja

Gazeta Enigma vazhdon publikim e shpifjeve dhe të pavërtetave të portalit Insajderi.org dhe drejtorit të saj Parim Olluri ndaj biznesmenit…

Gjykata Themelore në Prishtinë refuzon ankesën e FC Vitisë për Kuvendin e FFK-së

Pas Gjykatës Themelore në Prishtinë e cila kishte refuzuar ankesën e ish-kandidatit për kryetar të FFK-së, Gramoz Vokrri, i cili…

SKANDAL: Rregulloja Disiplinore thotë se një lojtar që ndëshkohet direkt me karton të kuq dënohet dy deri në gjashtë ndeshje mos lojë, Komisioni Disiplinor e dënon vetëm me para

Qendërmbrojtësi i Ballkanit, Lumbardh Dellova ishte ndëshkuar me karton të kuq në tunel pas përfundimit të ndeshjes ndaj Gjilanit. Qendërmbrojtësi…

Çfarë dënime i pret klubet që paralajmëruan bojkotimin e garave

Të mërkurën Agim Ademi u rizgjedh kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës me 42 vota nga 43 delegatë sa…