“Momenti i fundit” – Hadërgjonaj deklarohet rreth triumfit bindës kundër Andorrës

Kosova triumfoi 3-0 në udhëtim te Andorra në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024. Milot Rashica shënoi dy gola dhe…

Ndeshja e veçantë e Hadërgjonajt

Florent Hadërgjonaj në krahun e djathtë të mbrojtjes. Në të njëjtin krah, më i avancuar Xherdan Shaqiri. Në mesfushë kapiteni…

Hadergjonaj bëhet me skuadër të re, sot pritet zyrtarizimi i tij

Florent Hadergjonaj është larguar nga Kasimpasa pas tre viteve qëndrim në Stamboll. Mbrojtësi kosovar mbeti i lirë në fund të…

Florent Hadërgjonaj rrëfen tmerrin që ka përjetuar skuadra e tij nga tërmeti i fuqishëm në Turqi

Florent Hadërgjonaj ka dhënë një intervistë për 20min.ch për situatën aktuale në Turqi. Turqia është goditur nga një tërmet shkatërrues…

Martohet mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës

Florent Hadergjonaj është martuar sot me Dorina Podrimjan. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës ishte fejuar në dhjetorin e vitit të…

Flet protagonisti i golit: Merituam më shumë, prania e tifozëve na ndihmoi

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Florent Hadergjonaj, ka folur për medie pas përfundimit të takimit kundër Greqisë. Ndeshja përfundoi 1-1…