Musliu: Kurti e sheh në ëndërr Thaçin – Edhe i vdekur, Thaçi ka më shumë peshë se ai

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu ka deklaruar se kompleks i kreut të ekzekutivit kosovar…

Musliu: Kurti frikacak që nuk guxon të flasë për UÇK-në

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu komentoi gjyqin në Hagë për ish-udhëheqësit e UÇK-së, Hashima Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe…

Musliu: Albin Kurti si kryeministër, luftën më të ashpër e ka bërë me Albin Kurtin e para dy vitesh

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, tha se Albin Kurti si kryeministër, luftën më të ashpër e ka zhvilluar me Albin…

Musliu kërkon që kategoritë e dala nga lufta të lirohen nga pagesa e rrymës

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka kërkuar nga ZRrE dhe institucionet që të lirojnë nga pagesa e faturave të rrymës…

Musliu: AKI-ja ka informacione se në Rashkë po bëhen përgaditje për destabilizimin e veriut

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë ka informacione që në Rashkë të Serbisë po zhvillohen stërvitje që qëllim kanë destabilizimin e…

Musliu i del në mbrojtje Xhulit: Produksioni dhe tre burra janë duke e maltretuar atë

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu nëpërmjet një postimi në profilin e saj në Facebook ka shprehur mbështetjen e saj për…

“S’ka femicid në Kosovë, gratë s’vriten veç pse janë gra”, përplasen Musliu dhe Haxhiu

A ka femicid apo jo në Kosovë, është pyetja që i ka përplasur verbalisht sot në Kuvend Ministren e Drejtësisë,…

Deputetet Musliu dhe Kadriaj vizitojnë nënën e Ramush Haradinajt për Ditën e Gruas

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu, bashkë me deputeten e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time…

Përplasje në mes të deputetes Musliu dhe analistit Hoxha: Ose kërko falje, ose shihemi në gjyq

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu është kyçur në emisionin “Debat Plus” përmes telefonit, teksa po diskutohej për ofendimet që ajo…

KMDLNj dënon gjuhën fyese dhe të urrejtjes ndaj deputetes Ganimete Musliu

Pas një diskutimi të deputetes Ganimete Musliu në seancën e fundit të Kuvendit të Kosovës, filloi një fushatë kundër saj…