Musliu: Me na qit Qeveria kushte në Parlament është diktaturë, s’do të lejojmë që të instalohet diktatura këtu

Ganimete Musliu, deputetja nga rradhët e Partisë Demokratike të Kosovës, ka kritikuar vendimin e kryeministrit Kurti dhe kabinetit qeveritar, që…

Musliu: Çdo e mirë që ka ardhë në këtë vend është nga PDK-ja

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka thënë se pozita dhe opozita janë bërë kundër Partisë Demokratike të Kosovës. Ajo përmes…

Musliu i reagon Kurtit: Edhe Isa Mustafa ka thënë Prishtinën e fitoj me duar në xhepa

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas deklaratës së Kryeministrit Kurti lidhur me kërkesën e opozitës për zgjedhje. Musliu…

“Dënimi i kërcënuesit, mesazh i mirë për të tjerët që kërcënojnë”

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, e ka quajtur mesazh të mirë vendimin e gjykatës për personin që u dënua për…

Musliu: Personi që më kërcënoi ra në propagandën e Vetëvendosjes

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës Ganimete Musliu, ka reaguar pasi Gjykata Themelore e Prishtinës e ka dënuar mërgimtarin D.M,…

Dënohet me gjashtë muaj burgim mërgimtari i akuzuar për kanosjen e deputetes Ganimete Musliu

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Driton Maloku, duke e dënuar me gjashtë muaj burgim,…

Ganimete Musliu zhvillon dy aksione në Kuvend

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka zhvilluar dy aksione në Kuvend. Si fillim ajo ka larguar shiritin…

Musliu: Kurti duhet të shkojë në shtëpi, ai di veç t`i shkatërrojë institucionet

Deputetja e zëshme e PDK-së, Ganimete Musliu i ka bërë thirrje që Albin Kurti të mos jetë më kryeministër i…

Musliu: Në mungesë të Thaçit, Albin Zdravo e ka demonizuar Ramën si bashkëpunëtor të Vuçiqit

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka komentuar zhvillimet e fundit mes dy vendeve, Kosovës dhe Shqipërisë, ku…

“Veç je femër se ta kisha kallxu vendin”, Musliu: Isha e kërcënuar nga shoferi i ministrit Krasniqi

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, duke folur për dhunën në seancën e sotme të Kuvendit,…