Musliu: Futeni Kurtin në Big Brother, aty ka kohë me tregu përralla

Pas deklaratës së kryeminsitrit Albin Kurti, i cili e konfirmoi se nuk është ftuar në takimin e 31 janarit nga…

Musliu: Duhet të ndalohet mbajtja e seancës ndaj Thaçit dhe të tjerëve më 17 shkurt

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës Ganimete Musliu, ka reaguar ndaj caktimit të seancës gjyqësore më 17 shkurt, për ish-krerët…

Musliu: Po bëhen 55 orë që policët kanë mbetur pa ndërrim në Jarinje, po u përfundojnë rezervat ushqimore

Kryetarja e Komisionit për Siguri në Kuvendin e Kosovës, Ganimete Musliu është ankuar për kushtet e punës së policëve dhe…

Musliu godet krerët e shtetit dhe feministet: Askush s’e përkujtuat heroinen e kombit

Ganimete Musliu, deputete e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka kritikuar krerët e shtetit, por edhe feministët që nuk reaguan…

Përplasje midis opozitës, Musliu: Kosova është shtet e jo OJQ

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës Ganimete Musliu, i ka reaguar kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinajt,…

Musliu: Haxhiu para se të niset në Hagë duhet t’i kërkojë publikisht falje Thaçit dhe Veselit

Pas njoftimit se Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu do të udhëtoj për në Hagë, ka reaguar deputetja e PDK-së, Ganimete…

Konjufca ia ndërpret fjalën ministres Haxhiu për t’ia uruar ditëlindjen Ganimete Musliut

Kryeparalamentari Glauk Konjufca ia ka ndërprerë fjalimin Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut në Kuvend, për t’ia uruar ditëlindjen deputetes së…

Musliu: Zëri im nuk mjaftoi për të parandaluar Gjykatën Speciale

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka ripostuar një postim që e…

Musliu e quan “shenjtëri” kryeministrin, Konjufca i ndërpren fjalën

Gjatë seancës të së enjtes, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka ironizuar me premtimet e dikurshme të kryeministrit Kurti duke…

Përplasjet e akuzat në komision, Ganimete Musliu sot dorëzon padinë ndaj ministrit Peci

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, sot do të dorëzojë padinë për ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit…