Përplasje midis opozitës, Musliu: Kosova është shtet e jo OJQ

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës Ganimete Musliu, i ka reaguar kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinajt,…

Musliu: Haxhiu para se të niset në Hagë duhet t’i kërkojë publikisht falje Thaçit dhe Veselit

Pas njoftimit se Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu do të udhëtoj për në Hagë, ka reaguar deputetja e PDK-së, Ganimete…

Konjufca ia ndërpret fjalën ministres Haxhiu për t’ia uruar ditëlindjen Ganimete Musliut

Kryeparalamentari Glauk Konjufca ia ka ndërprerë fjalimin Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut në Kuvend, për t’ia uruar ditëlindjen deputetes së…

Musliu: Zëri im nuk mjaftoi për të parandaluar Gjykatën Speciale

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka ripostuar një postim që e…

Musliu e quan “shenjtëri” kryeministrin, Konjufca i ndërpren fjalën

Gjatë seancës të së enjtes, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka ironizuar me premtimet e dikurshme të kryeministrit Kurti duke…

Përplasjet e akuzat në komision, Ganimete Musliu sot dorëzon padinë ndaj ministrit Peci

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, sot do të dorëzojë padinë për ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit…

Ganimete Musliu për Konjufcën: A e udhëheqim bashkë seancën?

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, gjatë seancës ka thënë se janë disa probleme teknike dhe nevojiten disa rregullime, pasi mikrofonat…

Pasi e gjuajti me ujë ministrin Peci, deputetja Musliu paralajmron padi ndaj tij

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka dalë në konferencë për media për të sqaruar situatën e përplasjes me ministrin e…

Musliu e quan rrugaç dhe e gjuan me ujë ministrin Peci, debatojnë ashpër në Komision

Deputetja e PDK-së Ganimete Musliu e ka quajtur rrugaç ministrin e Bujqësisë, Faton Peci, gjatë raportimit të këtij të fundit…

Musliu reagon ndaj LVV-së: Këta hala nuk e dinë çka është dhuna

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, është përfshirë në përplasjen në mes të Mergim Lushtakut dhe Arbër Rexhajt të LVV’së, për…