Vetvritet një grua nga Gjakova

Një grua nga Gjakova ka kryer vetvrasje, duke u varur në banjon e banesës së saj. Kjo u bë e…

Kryetari i Rahovecit, Latifi e padit për shpifje udhëheqësin e Inspektoratit të Arsimit në Gjakovë, i kërkon 100 mijë euro

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka paditur Gjergj Gojanin, udhëheqës i sektorit të Inspektoratit të Arsimit në Gjakovë,…

Arrestohen shtatë persona në Gjakovë, katër prej tyre të mitur

Policia e Kosovës ka arrestuar dje shtatë persona në rrugën “Ferid Domi” në Gjakovë, pasi tek ta u gjetën dhe…

Dy raste të zhdukjes, një grua me fëmijën e saj nga Peja dhe një vajzë nga Gjakova

Policia e Kosovës ka bërë të ditur në raportin 24 orësh për dy raste të zhdukjes, njëra në Pejë dhe…

Dhunohet seksualisht një person me të meta mendore në Gjakovë

Policia e Kosovës njofton se një person ka pësuar lëndime trupore, derisa i njejti thuhet se ka pasur marrëdhënie seksuale…

VIDEO: Gruaja e rrahë burrin e saj në Spitalin e Gjakovës

Një video që po qarkullon në rrjetin social ‘Facebook’, shihet se një grua po e godet bashkëshortin e saj. Ngjarja…

Martohet vëllai i Mimoza Kusarit, ky është dhëndri

Para disa javësh i ka dhënë fund beqarisë, vëllai i deputetes Mimoza Kusari-Lila, Ylberi. Ai ka kurorëzuar dashurinë e tij…

Vetplagoset një person në Gjakovë

Një person është vetplagosur sot rreth orës 13:00 në Gjakovë. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën “Enigma”, zëdhënësi i policisë…

1 mijë e 163 pacientë janë hospitalizuar në Spitalin e Gjakovës brenda muajit nëntor

Spitali i Gjakovës bërë të ditur se gjatë muajit nëntor janë hospitalizuar 1 mijë 163 pacientë dhe janë kryer 191…

Gjenden 70 mina të pashpërthyera në fshatin Zylfaj të Gjakovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se disa persona kanë hasur në mjete të pashpërthyere në fshatin Zylfaj të Gjakovës, raporton…