Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë, policia në kërkim të një personi

Policia e Kosovës ka njoftuar për një përleshje me armë mes dy grupeve në qytetin e Gjakovës. Rasti ka ndodhur…

13 vjeçarja sulmohet seksualisht nga një burrë në Gjakovë

Një 13 vjeçare ka raportuar në polici se ishte sulmuar seksualisht nga një burrë. Ngjarja ka ndodhur të shtunën në…

Gjakovari vret qenin që iu fut në oborr dhe ia sulmoi familjarët

Vrasja e një qeni i ka kushtuar një qytetari në Gjakovë, i cili përfundoi gjatë ditës së djeshme në Polici…

Policia jep detaje për aksidentin e rëndë në Gjakovë, një i vdekur dhe një i lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në fshatin Skivjan të Gjakovëës, ku janë përfshirë dy automjete. Si pasojë e aksidentit…

Zhduket një grua në Gjakovë

Një grua është zhdukur në Gjakovë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili ka thënë se viktima…

Vdekja e 4 vjeçares në Gjakovë, reagon Shoqata e të Drejtave të Pacientëve

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë – PRAK ka reaguar për  me për vdekjen e vajzës 4 vjeçare…

Ishte me urdhër mbrojtës rrihet nga burri në Gjakovë

Një grua ka lajmëruar policinë se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. Policia bën me dije se viktima kishte…

Gjendet një grua pa shenje jete në Gjakovë

Një grua është gjetur pa shenja jete në oborrin e shtëpisë së saj, në rrugën “Fitim Domi”, në Gjakovë. Këtë…

Arrestohet një grua në Gjakovë, para një viti ajo gënjyeu për zhdukjen e një burri

Një grua është arrestuar dje në Gjakovë, pasi Policia dyshon se ajo para një viti kishte deklararuar rrejshëm lidhur me…

Ish bashkëshortët rrihen mes vete në Gjakovë

Janë arrestuar dy persona, burrë e grua, që kanë qenë të martuar. Gruas i është ofruar strehim dhe është kthyer…