Nxehtë sot në Superligë, këto janë dy ndeshjet e zjarrta

Sot zhvillohen edhe dy ndeshje të mbetura në kuadër të xhiros 30 në Superligën e Kosovës. Ndeshja më interesante pritet…

Gruaja nga Gjilani e bënë burrin për spital

Në adresë të Policisë së Kosovës është raportuar për një rast ku një burrë ka pësuar lëndime trupore pasi është…

Sulmi ndaj portierit – Menaxheri i SC Gjilanit, Drilon Sylejmani: I kërkoj falje tifozëve dhe klubit të Ballkanit, ka qenë neglizhencë e policisë

Menaxheri i skuadrës së SC Gjilanit, Drilon Sylejmani, i ka kërkuar ndjesë të gjithë tifozëve të Ballkanit pasi portieri i kësaj skuadre…

Drita – Gjilani, zbulohen formacionet zyrtare

Sot zhvillohet derbi i madh kosovar mes Dritës dhe Gjilanit. Drita dhe Gjilani do të përballen me fillim nga ora…

Nxehtë në Superligë, sot luhet derbi i madh mes Dritës dhe Gjilanit

Derbi i madh kosovar, Drita-Gjilani zhvillohet sot. Drita dhe Gjilani do të përballen me fillim nga ora 13:00, në kuadër…

Gjilani i “hakmerret” Ulpianës për humbjen në vjeshtë, e mund pastër në shtëpi

Gjilani ka shënuar një tjetër fitore të madhe në kuadër të javës së 22-të në elitën e futbollit kosovar, duke…

EKSKLUZIVE: Gjilani – Ulpiana zhvillohet në stadiumin me bari sintetik

Superliga e Kosovës në futboll rikthehet në aksion në fundjavën që po vjen me ndeshje mjaftë interesante. Gazeta “Enigma” mëson…

Prishtina – Gjilani, këto janë formacionet zyrtare

Skuadra e Prishtinës sonte takohet me SC Gjilanin. Prishtina dhe Gjilani luajnë kryendeshjen e sotme në stadiumin e qytetit në…

Tri ndeshje interesante zhvillohen sot, vëmendja tek derbi Prishtina-Gjilani

Java e 22’të në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon sot me tri ndeshje interesante. Dje, Drita u mposht nga…

Gjilani triumfon ndaj Feronikelit, Drenica e mposht Dukagjinin në udhëtim

Skuadra e Gjilanit fitoi me rezultat 1-3 kundër Feronikelit të dielën, raporton Gazeta “Enigma”. Realizatorët e golave për Gjilanin ishin:…