Apeli kthen në rigjykim zgjedhjen e strukturave udhëheqëse në UP

Gjykata e Apelit ka prishur aktvendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë të publikuar në shtator të vitit të shkuar ku…

25 vjet burgim ndaj të akuzuarit për vrasjen e bashkëshortes më 2016

Dënim me 25 vjet burgim i është caktuar të akuzuarit R.G., për vrasjen e gruas së tij më 21 dhjetor…

Gjykata pritet të shpallë aktgjykimin ndaj Pal Lekajt dhe tre të tjerëve në rastin e “53-milionëshit”

Gjykata e Prishtinës sot pritet të shpall Aktgjykimin për ish-ministrin e infrastrukturës Pal Lekaj, këshilltarin e tij politik, Eset Berishën,…

Caktohet seanca fillestare ndaj tri infermiereve të akuzuara për sulm ndaj të moshuarës në Pejë

Gjykata Themelore në Pejë e ka caktuar seancën fillestare ndaj tri infermiereve të shtëpisë për kujdesin e të moshuarve “Orenda”,…

Lirohen nga paraburgimi dy nga të dyshuarit për vrasjen e 4 gushtit në “Bon Vivant”

Gëzim Zakuti dhe Hisni Gecaj, të dyshuar për vrasjen e 4 gushtit në “Bon Vivant”, ku si pasojë e të…

Mbyllet për publikun seanca ndaj Bedri Krasniqit në gjykatë, ja cilat janë arsyet

Me kërkesë të mbrojtjes së të akuzuarit Alban Dezdari, është mbyllur për publikun seanca e së enjtes në Gjykatën Themelore…

Kërkohet drejtësi për Marigona Osmanin – Të premten organizim para Gjykatës në Ferizaj

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka paralajmëruar organizim për të premten para Gjykatës Themelore në Ferizaj për të kërkuar…

Dhurata Hoxha sërish para Gjykatës për korrupsion, përplasje verbale mes prokurores dhe kryetarit të trupit gjykues

Ish-ministrja e Integrimeve Evrpiane, Dhurata Hoxha së bashku me Ekrem Tahirin, Fitim Mustafën dhe Gëzim Dushin janë duke u gjykuar…

Gjykata merr një vendim për të dyshuarit për sulm ndaj gazetarit Valon Syla

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka vazhduar edhe për dy muaj masën e arrestit shtëpiak tre të dyshuarve K.H, O.H…

Gjykata i lë në arrest shtëpiak gjyqtarin e suspenduar nga FIBA dhe trajnerin e basketbollit

Gjyqtari i suspenduar nga FIBA, Daut Mehmeti, dhe trajneri i basketbollit kosovar, Arbnor Rifati, që u arrestuan nën dyshimet për…