Hajredin Kuçi pjesë e mbrojtjes së Kadri Veselit në Hagë

Ish-ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi është bërë pjesë e mbrojtjes së Kadri Veselit në Gjykatën Speciale në Hagë. Kjo u…

Gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, mbrojtja kërkon që prokuroria të përfundojë hetimet

Në Dhomat e Specializuara në Hagë është mbajtur konferenca mbi ecurinë e çështjen ndaj Thaçit dhe të tjerëve. Mbrojtja e…

Sot vazhdon procesi gjyqësor ndaj Gucatit e Haradinajt

Procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj,…

Ish-krerët e UÇK-së që ndodhen në Hagë: Jemi harruar nga institucionet

Ish-i burgosuri politik, Nait Hasani, ka folur për vizitën që u ka bërë ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, Hashim Thaçit,…

Kurti thotë se nuk ka shkëmbim territoresh: Nuk jemi në Mesjetë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk do të ketë shkëmbime territoresh derisa shtoi se dëshiron që dialogu…

Një vit në Hagë – shkrim nga qelia e Hashim Thaçit

Sot janë bërë një vit nga qëndrimi në Hagë i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Po në këtë ditë Baze…

Bashkatdhetarët protestojnë në Hagë: Krerët e UÇK-së po mbahen padrejtësisht në burg

Janë bërë 1 vit që nga ngritja e aktakuzës për krerët e UÇK-së. Ndërsa sot para Gjykatës Speciale u protestua…

Përfundon seanca e gjykimit ndaj Mustafës, të mërkurën dëgjohet sërish dëshmitari i pestë

Ka përfunduar vazhdimi i seancës gjyqësore ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale në Hagë. Gjykatësja njoftoi se të mërkurën në…

Zv/ministri i Drejtësisë shkon në Hagë, takon kryetaren e Speciales

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK), Ekaterina Trendafilova së bashku me Administratoren, Fidelma Donlon, takuan sot zëvendësministrin e…

Djali i Gucatit për vizitën në Hagë: Refuzimi i vizës ka qenë i kotë

Musli Gucati, djali i ish kreut të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Hysni Gucati, ka…