Haradinaj për Kurtin: Sikur të ishte Putini, po e bën më mirë se Rusia destabilizimin e rajonit

Edhe Vladimir Putini po të kishte qenë kryetar i Qeverisë së Kosovës nuk do ta kishte ndihmuar kaq shumë veten,…

Pas Haradinajt, edhe Lutfi Zharku dëshmon për 53-milionëshin

Të hënën ka nisur dëshminë ish-ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, për rastin e 53 milionë eurove. Para tij ka dëshmuar…

Haradinaj: Dialogu dhe qeverisja në Kosovë janë në rrugë të gabuar, po i sjellin goditje Kosovës

Deputeti nga radhët e AAK-së, Ramush Haradinaj, gjatë seancës plenare, ka thënë se dialogu dhe qeverisja në Kosovë janë në…

Haradinaj i kërkon Osmanit e Kurtit t’i shtyjnë zgjedhjet në Veri

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, gjatë seancës së sotme të Kuvendit ka kërkuar nga Qeveria, presidentja dhe institucionet e vendit…

Haradinaj kujton dëshmorin Ekrem Dili: Nderimi e respekti u takon të rënëve për lirinë e Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar dëshmorin e kombit, Ekrem Dili në 24-vjetorin e…

Shkëlzen Gashi tallet me Kurtin e Haradinajn, “3 euro e 52 cent ari”, “hajde more gëzuar me raki”

Vazhdon të komentohet fotografia e Kurtit e Haradinajn ku shihen duke cakërruar gotat me raki. Së fundi rreth kësaj çështjeje…

Ahmeti për Kurtin dhe Haradinaj: Shyqyr që nuk u thirr ezani se e kishin pauzu cakrrimin e gotave

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sot ka qëndruar për vizitë në Gllogjan ku edhe ka shfrytëzuar rastin për të cakërruar…

PSD: Haradinaj synon të bëhet president i ardhshëm i Kosovës, prandaj po ia bën argatin Kurtit

Asdren Shala nga Partia Socialdemokrate (PSD), ka deklaruar president i ardhshëm i Kosovës, mund të jetë Ramush Haradinaj, raporton Gazeta…

“Ka pak përbërje serbe”, Haradinaj i kthehet opozitarizmit ndaj Kurtit

Raporti i Kurtit dhe Haradinajt ka pasur shumë kombinime. Njëherë aleatë në opozitë, pastaj njëri kryeministër, më vonë tjetri. Dhe,…

Kryetari i trupit gjykues: Jemi bindur se Gucati e Haradinaj kryen vepër penale

Kryetari i trupit gjykues e ka nisur me akuza seancën e sotme kur pritet të shpallet aktgjykimi ndaj krerëve të…