Hendboll, selektori Qerimi: Grupi është i vështirë, por synim mbetet kualifikimi

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka pranuar se Kombëtarja e Kosovës është në grup të vështirë në kualifikimet…

Hendboll, Kosova në grup me Slloveninë, Malin e Zi dhe Bosnjë-Hercegovinën

Kombëtarja e Kosovës i ka mësuar emrat e kundërshtarëve për kualifikimet në Kampionatin Europian të vitit 2024 në hendboll që…

Vdes në moshën 39 vjeçare kampioni i shumëfishtë i Kosovës në hendboll

Ka vdekur në moshën 39-vjeçare kampioni i shumëfishtë i Kosovës në hendboll dhe ish-reprezentuesi Valbon Shala. Lajmi për vdekjen e…

Reagon Federata e Hendbollit të Kosovës, mirënjohëse ndaj tifozëve për mbështetjen e parezervë

Reprezentacioni i Kosovës në hendboll ka zhvilluar disa takime me radhë në kuadër të kampanjës kualifikuese për Kampionatin Botëror 2023,…

Të enjten mbrëma fillon Kampionati Evropian i hendbollit

Në Hungari e Sllovaki, të enjten mbrëma fillon Kampionati Evropian i hendbollit në konkurrencë të meshkujve. Marrin pjesë 24 ekipe…

Quni: Do të japim çdo gjë për fitore

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka vazhduar të martën përgatitjet për dy ndeshjet e fundit kualifikuese për Botërorin 2023. Këtë…

Gjendja e Kosovës para ndeshjes ndaj Turqisë në hendboll

Skuadra e Kosovës në hendboll është kthyer në Prishtinë pas ndeshjes në udhëtim ndaj Greqisë. Sfida e ardhshme e kualifikimeve…

Hendboll, Kosova mposht Kuvajtin

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll, e ka fituar bindshëm miqësoren ndaj Kuvajtit. Të premten mbrëma në Podgoricë, Kosova triumfoi me…

Publikohet lista e Kosovës për ndeshjet me Kuvajtin

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi ka shpallur listën për ndeshjet miqësore me Kuvajtin. Kombëtarja jonë të…

Të mërkurën fillon Botërori i hendbollisteve

Kampionati i 25-të Botëror në hendboll për femra fillon të mërkurën në Spanjë. Botërori mbahet deri më 19 dhjetor, ndërsa…