Berisha: Kosharja i hapi rrugë pavarësisë së shtetit të Kosovës

Hisen Berisha nga Grupi Parlamentarë i Partisë Demokratike të Kosovës ka uruar përvjetorin jubilarë të Betejës së Koshares. Berisha në…

“A bon me qitë jashtë a e qes unë?”, Hisen Berisha nxehet pasi Salih Zyba i thotë komunist, ndërhyn Bekë Berisha

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba i është referuar deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berishës si “komunist” dhe…

Berisha viziton punimet e natës në rrugën Prishtinë-Podujevë: Nuk po u punuaka në turn të tretë Kryeministër

Hisen Berisha, deputeti i PDK-së ka thënë se kryeministri Albin Kurti po gënjen duke thënë se po punohet gjatë natës…

Afera “Mimi” – Si ndikojnë në figurën e VV-së përgjimet Simiq – Kusari-Lila

Zhurmë e debat shkaktoi në opinion publikimi i përgjimeve, ku Shefja e Grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lilës dëgjohet teksa…

Paralajmërimet për rrëzimin e Qeverisë, a mund të ndodh një gjë e tillë?!

Tensionet në veri, krisja e raporteve me ndërkombëtarët, si dhe keqqeverisja e partisë në pushtet, janë disa nga arsyje që…

Berisha: Serbët janë futur në territor të Kosovës, policëve u kanë dalë pas shpine

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, duke u bazuar në informacionet që pretendon se i posedon, ka deklaruar se Xhandarmëria e…

Hisen Berisha: Dëshmorët e Kosovës nuk e dhanë jetën që një çetnik serb, të vendos flamurin serb mbi lavdinë e tyre

Hisen Berisha, deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se provokimi i deputetëve nga Serbia që të…

Berisha: Qëllimi i Serbisë është të barazojë serbët me shqiptarët e zhdukur me dhunë

Deputetit i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Hisen Berisha, ka thënë se Serbia po mundohet të arrijë barazimin e të…

Ky është 50-vjeçari vdiq papritmas dje në Klinë, familja njofton për vdekjen e tij

Mbrëmë u rapotua për një ngjarje e rëndë që ka ndodhur ditën e djeshme në Grabanicë të Klinës, ku një…

E përmendi Astrit Deharin në Kuvend, Dimal Basha e quan “matrapaz” Hisen Berishën

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka komentuar kritikën e deputetit të PDK-së, Hisen Berisha, në seancën e së enjtes në…