Steph Curry mbret i trepikëshave, më i miri në histori

Stephen Curry ka hyrë në histori të ligës më të fortë të basketbollit në botë, NBA. Ai ka marrë epitetin…

Ronaldo mendon se Messi s’e meritoi “Topin e Artë”

Cristiano Ronaldo ka shfrytëzuar një postim të dikujt tjetër në Instagram për të shprehur mendimin e tij se Lionel Messi…

‘I pari në histori në historinë njerëzore’,Operacioni i pazakontë i reperit Sur

Një reper beson se është personi i parë në botë që ka një model flokësh të bërë nga zinxhirë ari.…

140 vjet nga rënia heroike e Mic Sokolit

Mic Sokoli kishte lindur në vitin 1839 në Fang të Bujanit, Tropojë dhe ra në vitin 1881. Ishte luftëtar i…