Pas arrestimit të nëntë zyrtarëve në Komunën e Lipjanit, Vetëvendosje kërkon dorëheqjen e Imri Ahmetit

Lëvizja e Vetëvendosje – Dega në Lipjan ka kërkuar dorëheqjen e të parit të kësaj komune, Imri Ahmetit, pas arrestimit…

PDK pas arrestimit të nëntë zyrtarëve në Lipjan e kërkon dorëheqjen e Imri Ahmetit

Dega e PDK-së në Lipjan, pas arrestimit të nëntë zyrtarëve në këtë komunë, ka kërkuar që kryetari Imiri Ahmeti, t’i…

Imri Ahmeti betohet për herë të tretë si kryetar i Lipjanit

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti ka dhënë betimin për herë të tretë si kryetar i kësaj komune. Kryetari i rizgjedhur,…

Edhe një mandat në krye të Lipjanit, kështu u prit sot Imri Ahmeti në komunë

Kryetari aktual i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka fituar votat për një mandat tjetër në këtë komunë, raporton Gazeta…

Abdixhiku sonte viziton shtigjet e ecjes në Lipjan

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, mbrëmjen e kësaj të shtune do të qëndrojë për vizitë në Lipjan.…

Kryetari Abdixhiku priti në takim Zëvendës Presidentin e Parlamentit Evropian Rainer Wieland

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku i shoqëruar nga nënkryetarja Shqipe Mjekiqi dhe Sekretari i Përgjithshëm, Imri Ahmeti, ka pritur në…

Bekim Jashari dhe Imri Ahmeti e sfidojnë njëri-tjetrin në shah

Është mbajtur turneu i shahut në bibliotekën e qytetit të Lipjanit, ku edhe ka ndodhur përballja në mes të Bekim…

Imri Ahmeti pas rikandidimit: Vazhdojmë së bashku për punë të mira

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka folur pas rikandidimit të tij edhe për një mandat, raporton Gazeta Enigma. “Me punë,…

Imri Ahmeti flet për drogën e konfiskuar në Lipjan, akuzon edhe shtetin e Kosovës

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti ka reaguar ashpër për konfiskimin e 400 kilogramëve drogë në komunën e Lipjanit. Ahmeti ka…