SHBA vendos sanksione të reja ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur sanksione të reja për Iranin, për shkak të furnizimeve me dronë dhe pajisje…

Irani thotë se ka arrestuar 10 spiunë që punonin për agjencitë e huaja

Irani tha se ka arrestuar 10 persona për të cilët thuhet se janë të lidhur me shërbimet e huaja të…

Irani kaplohet nga varianti Delta, çdo dy minuta nga një i vdekur

Me një të vdekur për çdo dy minuta, numri i viktimave të koronavirusit në Iran është duke u rritur shpejt.…

Irani ska plan t’a njohë Kosovën, mbetet shtet mik me Serbinë

Ambasadori i Iranit në Beograd, Rashid Hasanpur, ka thënë se raportet e Teheranit me Beogradin janë të mira dhe pa…

Sekuestrohen 1.4 ton heroinë me vlerë 45 milionë euro, kishte si destinacion Evropën Perëndimore

Në bashkëpunim me policinë në nëntë vende të tjera të BE, autoritetet rumune në Konstancë kapën një dërgesë masive të…

Ministri iranian anulon vizitën në Austri, shkak flamuri izraelit

Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif, i cili ishte planifikuar të takohej me homologun e tij austriak Alexander Shallenberg,…