Aktakuzë ndaj pesë personave: Planifikuan sulme terroriste në Kosovë në bashkëpunim me ISIS-in

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamentin Special, kundër…

Dënohet me tre vite e tetë muaj burgim i akuzuari për terrorizëm

Dënohet me tre vite e tetë muaj burgim për pjesëmarrje në luftërat me ISIS i akuzuari për organizim dhe pjesëmarrja…

E lidhi të miturën me zinxhir dhe e la të vdiste në diell – dënohet me burgim pjesëtarja e ISIS-it

Me 10 vjet burgim është dënuar një gjermane për vrasjen e një vajze jezide, raporton BBC. Jennifer Wenisch ishte bërë…

ISIS-i vret 13 policë irakianë në një sulm terrorist

Burimet e sigurisë dhe mjekësisë kanë bërë të ditur se janë vrarë trembëdhjetë policë irakianë në një sulm të grupit…

Biden paralajmëron ISIS-K: Nuk kemi mbaruar ende me ju

Në një konferencë për shtyp, Presidenti Biden u zotua të vazhdojë të luftojë terrorizmin në të gjithë globin dhe paralajmëroi ISIS-K.…

ISIS-K sërish gjuan me raketa në Kabul, mburoja anti-raketore amerikane i shpërthen në ajër

Deri në pesë raketa u lëshuan në aeroportin e Kabulit nga një makinë në një periferi veriore të qytetit, por…

SHBA-ja hakmerret pas shpërthimeve në Kabul, sulmon banesën e ISIS në Afganistan

Gjatë ditës së sotme mediat e huaja raportuan për një shpërthim të fuqishëm pranë aeroportit të Kabulit. Një zyrtar i…

Disa familje shqiptare nxirren nga kampi i ISIS, pritet riatdhesimi i 19 personave

Disa familje shqiptare me qëndrim në kampe të ISIS, janë duke iu dorëzuar tashmë autoriteteve shqiptare. Kështu bëhet e ditur…

Arrestohet shqiptari për pjesëmarrje në sulmin terrorist në Francë në vitin 2016

Mediumet italiane raportojnë se një shqiptar 28-vjeçar, i kërkuar në lidhje me sulmin me kamon në qytetin francez Nice në…