Biden: SHBA e ndihmoi Izraelin të rrëzonte pothuajse të gjithë dronët dhe raketat

Presidenti Joe Biden thotë se SHBA-ja “e ndihmoi Izraelin të rrëzonte pothuajse të gjithë dronët dhe raketat që vijnë” nga…

Biden, Osmanit: Mbështesim dialogun e BE-së drejt njohjes reciproke

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të mbështesin përpjekjet e dialogut të lehtësuar nga BE…

Përplaset autokolona e Presidentit amerikan Joe Biden, dyshohet për aksident të qëllimshëm

Një makinë është përplasur me një autokolonë që ishte pjesë e stafit të sigurisë së Presidentit amerikan Joe Biden. Biden…

Joe Biden feston 81-vjetorin, Presidenti më i vjetër i SHBA në detyrë

Presidenti amerikan, Joe Biden, feston sot (20 Nëntor) ditëlindjen e 81-të, duke shënuar kështu edhe një rekord si presidenti i…

Biden: Nuk ka kthim mbrapa në status quo midis izraelitëve dhe palestinezëve

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, ka folur në një konferencë shtypi, ku tha se “nuk ka kthim në status quo-në…

Biden flet me Netanyahun pas lirimit të dy pengjeve nga Hamasi

Presidenti amerikan, Joe Biden foli me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahun sot dhe ripohoi përpjekjet për të siguruar lirimin e pengjeve…

Sulmi në spital, Biden në takim me kryeministrin izraelit: Jam i pikëlluar, duket se e ka bërë grupi tjetër, jo ju

Presidenti amerikan, Joe Biden, pas takimit me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë se sulmi në një spital në Gaza…

Presidenti Biden anulon udhëtimin në Jordani pas sulmit në spitalin e Gazës

Presidenti Joe Biden anuloi të martën një ndalesë të planifikuar në Jordani pas një vizite në Izrael si pasojë e…

FBI qëlloi për vdekje një burrë në Utah që dyshohet se kërcënoi Bidenin dhe të tjerë

FBI-ja vrau një burrë të mërkurën ndërsa po ekzekutonte një urdhër kërkimi në Provo, Utah, thanë zyrtarët federalë. I dyshuari…

Presidenti Joe Biden njofton nismën për kërkime të avancuara ndaj kancerit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, tha se nisma e parë e përqendruar te kanceri e Agjencisë…