Kanadaja tërheq 41 diplomatë nga India

Dyzetë e një diplomatë kanadezë janë larguar së fundmi nga India mes një përçarjeje për vrasjen e liderit separatist Sikh…

Kanada po lufton me sezonin më të keq të shpërthimit të zjarreve

Zjarret në Kanada janë duke vazhduar për disa javë tashmë. Qendra Ndërinstitucional e Zjarrit të Pyjeve atje ka deklaruar se…

Një 16-vjeçar vret dy policë në Kanada

Dy oficerë policie në provincën perëndimore kanadeze të Albertës u qëlluan dhe u vranë në krye të detyrës teksa po…

Shqiptari shpërblehet me 300 mijë dollarë për abuzimin që iu bë në vendin e punës

Një punëtor shqiptar në Kanada, Rr.O., është shpërblyer me 300 mijë dollarë nga Gjykata e Lartë e Drejtësisë e Ontarios,…

Maroko me befasi të këndshme, mposht Kanadanë dhe kualifikohet në 1/8 e finales

Maroku ka shënuar fitore me rezultat 2-1 ndaj Kanadasë, në kuadër të ndeshjes së fundit në fazën e grupeve. Marokenët…

Zhvillimet në Ukrainë: Australia dhe Kanada evakuojnë stafin e ambasadave në këtë vend

Qeveritë australiane dhe kanadeze kanë ndjekur Shtetet e Bashkuara në pezullimin e operacioneve në ambasadat e tyre në Kiev mes…

Pas Gjermanisë, fillon procedura për njohje të patentë shoferëve të Kosovës në Kanada dhe Turqi

Qeveria e Kosovës gjatë mbledhjes së sotme ka njoftuar se kanë nisur procedurat për njohje të patentë shoferëve në Kanada…

Edhe 256 afganë largohen nga Kosova drejt Kanadasë

Edhe 256 afganë të cilët ishin duke qëndruar në Kosovë tash e një kohë janë larguar për në Kanada. Këtë…

Osmani takon përfaqësuesit e mërgatës në Kanada

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka takuar përfaqësuesit e mërgates në Kanada, raporton Gazeta “Enigma”. Përmes një postimi në rrjetin…

Osmani takohet me guvernatoren e Kanadasë, diskutojnë për anëtarësimin e Kosovës në BE

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar guvernatoren e përgjithshme të Kanadasë, Mary Simon, e cila është kreu i shtetit…