Apple dominon edhe në Kinë sa i përket numrit të telefonave të shitur

Telefonat e kompanisë nga Cupertino, Kaliforni, po dominojnë sa i përket rezultateve të shitjes në Kinë.Gjatë vjeshtës së vitit të…

4 të vdekur pas shembjes së një bujtine në Kinë

Të paktën katër persona kanë vdekur si pasojë e shembjes së një bujtine punëtorësh në krahinën jugore kineze, Zhiangxi. Mediet…

A do të ketë një pandemi tjetër? Ky është qyteti ku janë zbuluar 18 viruse të rrezikshme në tregjet e mishit

Kina vazhdon të jetë epiqendra e viruseve më të mëdha dhe gjithpërfshirëse në të gjithë botën, shkruan Gazeta ‘Enigma’ Speciet…

Vërshime e përmbytje autobusi, së paku 28 të vdekur në Kinë

Autoritetet kineze konfirmuan të martën se 13 persona vdiqën, pasi autobusi me të cilin po udhëtonin ra në një lumë…

Stuhia e rërës mbulon qytetin kinez

Një stuhi rëre u ngrit të paktën deri në 100 metra në pjesën veriperëndimore të Kinës. Sipas BBC stuhia ka…

E rrëmbyen në oborrin e shtëpisë, babai bashkohet me të birin pas 24 vitesh

Një baba në Kinë më në fund u bashkua me të birin e tij, i cili ishte rrëmbyer nga trafikantët…

Rikthehen ndejat në Wuhan, qytetin e origjinës së COVID-19

Mijëra njerëz morën pjesë në ditën e parë të Festivalit të Muzikës “Wuhan Strawberry” të shtunën, më 1 maj. Vitin…