PSG njoftohet me humbje në Ligue 1, pëson në udhëtim te Rennes

Paris Saint Germain ka pësuar humbjen e parë sezonale në Ligue 1. Gjiganti francez është mposhtur në udhëtim nga Rennes…

Dhuna në Ligue 1 kthehet në fenomen të zakonshëm (VIDEO)

Përsëri ka pasur përleshje në Ligue 1, një fenomen i zakonshëm, tashmë. Rastet e përsëritura të incidenteve mes tifozëve po…

“Sërish së bashku” – Neymar i lumtur që po ribashkohet me Messin

Neymar ka bërë një postim në Instastory, në llogarinë e tij në Instagram. Ylli argjentinas tashmë është rrugës për në…

Kur do të ndodhë debutimi i Messit në Ligue 1 dhe ndaj cilës skuadër

Lionel Messi mund të bëjë debutimin e tij për Paris Saint-Germain në ndeshjen e 5-të të Ligue 1 kundër Clermont…

Interesim i jashtëzakonshëm: Mbi 30 mijë persona ndjekin në kohë reale fluturimin e Messit për në Paris

Se është njëri ndër më të mirët e të gjitha kohërave në futboll, nuk ka asnjë dyshim – këtë Lionel…

Messi niset drejt Parisi me familje për të finalizuar transferimin

Lionel Messi është nisur drejt Parisit për të mbyllur kalimin te Paris Saint-Germain. Ylli argjentinas e përfundoi aventurën te Barcelona…

“Po, Leo do të nënshkruajë sot me Paris Saint-Germainin” – babai i Messit finalizon transferimin

Më në fund po përfundon transferimi i Lionel Messit te Paris Saint-Germain, pas një analizimi të detajuar të kontratës. Ylli…

Ligue 1 po i thyen rregullat e saj vetëm për Messin

Ligue 1 janë gati të bëjnë një përjashtim nga një prej rregullave, vetëm për Lionel Messin. Pasi përfundoi një lidhje…

Ligue 1 do të ketë 18 skuadra

Katër skuadra do të eliminohen nga liga ndërsa dy do të promovohen nga Ligue 2. Ligue 1 aktualisht luhet me…