Zëvendësministrja Liza Gashi denoncohet publikisht për vjedhje të idesë së “Made in Kosova”

Drejtori i Klubit të Prodhuesve të Kosovës, Astrit Panxha, përmes një letre të hapur të publikuar në Facebook e ka…

“Diplomacia ekonomike, prej temave kryesore në Qeveri”

Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Liza Gashi, ka treguar se si dikaster janë duke punuar që të bëjnë ndërlidhje në…

Anti-korrupsioni ngrit kallëzim penal ndaj zëvendësministres Liza Gashi

Agjencia për Parandalimin e Korrupsionit (APK) ka ngritur kallëzim penal ndaj zëvendësministres së Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës…

10 vjet pa viza, zëvendës-ministrja e Punëve të Jashtme: Kosova po diskriminohet

Zëvendës-ministrja e Punëve të Jashtme, Liza Gashi, ka reaguar në 10 vjetorin e hapjes së negociatave për liberalizim të vizave,…

Kurti takohet me përfaqësuesit e Kongresit Pan-Shqiptar Amerikan

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës,Liza Gashi, pritën në takim…

Gashi: MPJD është në proces të emërimit të ambasadorëve të rinj, së shpejti bëhen publik

Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, ka thënë se janë në proces të emërimit të ambasadorëve të…