Nuk iu dhanë tre pikë në tavolinë, Batatina kërcënon FFK-në se do t’ia ndalë grumbullimin e futbollistëve

I zhgënjyer nga Federata e futbollit të Kosovës që dy herë ia refuzoi kërkesën duke mos i dhënë fitore në…

Llapit i hidhet poshtë kërkesa edhe nga shkalla e dytë, fitorja i mbetet Malishevës

Komisioni për Ankesa i shkallës së dytë në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) e ka refuzuar gjithashtu kërkesën e…

Llapi për vendin e parë, Prishtina për këndellje – formacionet zyrtare

Llapi do të jetë nikoqir i Prishtinës në stadiumin “Zahir Pajaziti” në kuadër të xhiros së 22-të në elitën e…

Llapi fiton me lehtësi ndaj Fushë Kosovës dhe i afrohet Ballkanit vetëm në një pikë

Llapi ka fituar me rezultat të thellë 3-0 në udhëtim te Fushë Kosova në ndeshjen e vlefshme për javën e…

Kushtrim Shabani largohet nga Llapi

Kushtrim Shabani është futbollisti i radhës që largohet nga skuadra llapjane Llapi. Mesfushori qendror nëpërmjet një postimi në profilin e…

Ka fituar gjyqin në CAS ndaj Llapit, trajneri Clark paralajmëron: Nëse nuk më paguajnë, do të bien në Ligën e Parë

Trajneri nga Afrika e Jugut, Alan Clark, ishte prezantuar me bujë tek skuadra e Llapit, por që gjërat nuk shkuan…

FFK-ja dënon Llapin dhe Ballkanin

Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës ka dënuar Llapin dhe Ballkanin. Dy klubet e Superligës, KD-ja i ka…

Ja ndeshjet kryesore të xhiros së 26-të në Superligë

Dy ndeshje të shtunën dhe tri të dielën, do të jenë përballjet që na presin në xhiron e 26-të të…

Batatina: Më gëzon më shumë fitorja ndaj Sokolit sesa kalimi tutje

Trajneri i skuadrës së Llapit, Tahir Batatina, ka thënë pas ndeshjes së fituar ndaj Malishevës në çerekfinale të Kupës së…

Llapi me komunikatë: Kryesia jonë është mike me vëllezërit Kabashi, tifozët e pandërgjegjshëm shkaktuan dëm 

KF Llapi ka dalë me një komunikatë pas ngjarjee të djeshme që ndodhën në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, ku…